• Ślubowanie pierwszoklasistów

• W piątek, 28 października, w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klasy I. Przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała pasowania na ucznia, dotykając symbolicznym kluczem ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny. Pierwszakom życzymy samych sukcesów i wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

• Przerwa na czytanie

• "Czytaj, by być pewnym siebie,

Czytaj, by być w siódmym niebie,

Czytaj, żeby więcej wiedzieć,

Czytaj, żeby jaśniej myśleć,

Czytaj, żeby poznać świat,

Czytaj, nieważne ile

masz lat."

Renata Czajkowska

Z przyjemnością informujemy, że 25.10.2022r. nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Międzynarodowej akcji promującej czytelnictwo w ramach VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt.,,Przerwa na czytanie-bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni gości włączyli się w akcję, każdy miał w tym dniu ze sobą lekturę. Przedsięwzięcie przyniosło bardzo pozytywny odzew wśród dzieci i młodzieży, bo czytano wszędzie, a najmłodszym uczniom i przedszkolakom głośno czytali zaproszeni goście. Oprócz zajęć czytelniczych zorganizowanych w klasach uczniowie korzystali ze specjalnie przygotowanej w tym dniu kawiarenki czytelniczej, w której na każdego czekał soczek i kącik do czytania. Chętni uczniowie mogli przebrać się za ulubione postacie z wybranych lektur. Każdy w tym dniu mógł również udzielić wywiadu na temat ulubionej książki.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę zaproszonych gości, którzy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli wspólnie z nami w tej akcji :

Pana Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Dawida Chrobaka;

Radnej Rady Miejskiej Pani Renaty Dyngosz;

Przewodniczącej Klubu Seniora w Zakliczynie Pani Janiny Bolechała;

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakliczynie Pani Romany Nosek;

Dyrektor Szkoły Pani Elżbiety Malawskiej-Pajor;

• "Bezpieczna droga do szkoły"

• POLICJANCI I MRÓWKA SPOTKALI SIĘ Z PIERWSZOKLASISTAMI

Policjanci tarnowskiej komendy wraz z sympatyczną maskotką Mrówką uczyły dzieci jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły."

• Code Week 2022

• Od 8 do 23 października trwał Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, promujący programowanie i umiejętności cyfrowe w ciekawy i interesujący sposób. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w tym wydarzeniu.

Zapraszamy na naszą szkolną stronę Fanpage, gdzie obejrzeć można fotorelację z Tygodnia Kodowania w naszej szkole: https://www.facebook.com/szkolapodstawowawstrozach

• Igrzyska Młodzieży w halowej piłce nożnej

• Miło nam poinformować, że drużyna naszych dziewcząt wywalczyła III miejsce natomiast drużyny chłopców zdobyły dwa drugie miejsca w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Gminy Zakliczyn w halowej piłce nożnej, które odbyły się w dniach 18 i 21 października w SP w Zakliczynie. BRAWO! GRATULUJEMY!!!

• Dzień Papieski

• 20 października w naszej szkole miały miejsce obchody XXII Dnia Papieskiego, którym przyświecało hasło "Blask prawdy". Co roku podczas Dnia Papieskiego pochylamy się nad jednym z aspektów nauczania św. Jana Pawła, zgłębiając to, co mówił do nas nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie również Jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za Jego osobę.

• Mobilne Planetarium

• 18 października w naszej szkole odbył się pokaz astronomiczny w Mobilnym Planetarium "Orbitek". Pod ogromną kopułą namiotu w kształcie półkuli, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-VIII podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dnia 13 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy V pod okiem wychowawcy przygotowali program artystyczny, podczas którego zaprezentowali pokaz mody nauczycielskiej.

• Cześć i chwała Bohaterom!

• W dniu 1 października odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna upamiętniająca 78. rocznicę krwawego ataku niemieckich oddziałów na szpitalik partyzancki AK w lasach Woli Stróskiej. W uroczystości uczestniczył Poczet Sztandarowy SP w Stróżach, ponadto delegacja uczniów oddała hołd poległym składając wiązankę kwiatów i prezentując przygotowany na tę okoliczność krótki program słowno-muzyczny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

• Dyktando Niepodległościowe

• 29 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie X Ogólnopolskiego Konkursu Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii".

Zmagania z ortografią przebiegały w dwóch kategoriach wiekowych. Poprzez udział w konkursie uczniowie łączyli poznawanie naszej historii ze sprawdzeniem znajomości ortografii języka ojczystego. Niebawem poznamy wyniki pierwszego etapu. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników