• Eliminacje gminne w piłkę siatkową

• W zeszłym tygodniu zakończyliśmy eliminacje gminne w piłkę siatkową. Szkoła Podstawowa w Stróżach wystawiła cztery drużyny.

Dziewczęta młodsze w składzie: Fijor Weronika, Kaczmarczyk Barbara , Milena Matracz, Nowak Barbara, Panek Patrycja , Piechnik Emilia , Skórnóg Aleksandra, Średniawa Magdalena, Żurek Maja. Dziewczęta po zaciekłym boju zdobyły II miejsce na siedem szkół z terenu Gminy.

Chłopcy młodsi składzie: Krzyszkowski Kacper, Falkowski Marcel, Kusion Filip, Drożdż Karol , Nowak Jan, Skurnóg Grzegorz, Bundyra Radosław, Burnat Błażej, Maślanka Jan , Martyka Kamil, Świderski Jan. Chłopcy mimo wielkiego zaangażowania zdobyli III miejsce na siedem szkół z terenu Gminy.

Chłopcy grupa starsza: Bil Filip, Panek Łukasz, Siemieński Arkadiusz, Żychowski Emil, Malisz Miłosz , Krakowski Paweł , Kogut Miłosz, Średniawa Mateusz , Wzorek Dominik. Mimo wielkich starań chłopcy również zdobyli III miejsce z siedmiu szkół z terenu Gminy.

Dziewczęta grupa starsza: Bacia Samantha, Nosek Laura, Malik Maja, Malisz Monika, Pacura Dagmara, Nowak Justyna, Jastrząb Izabela , Socha Oliwia, Zych Zosia, Pasionek Paulina. Dziewczyny zdobyły I miejsce wśród szkół z terenu Gminy tym samym wywalczyły awans do półfinału Powiatu, który w tym roku był organizowany w Ciężkowicach. W półfinale walczyły z najlepszymi szkołami z ośmiu gmin Powiatu Tranowa część południe zajmując III miejsce.

Z tego miejsca bardzo dziękuję za zaangażowanie i wolę walki wszystkim dzieciom i zawodniczkom MULKS „STRÓŻE” . Dziękuję rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas. Przed nami kolejny rok ćwiczeń i wyzwań w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników w turniejach w 2025 roku.

Z wyrazami szacunku mgr Łukasz Majewski

• Zajęcia Świetlicowe

• Tydzień w świetlicy szkolnej poświęcony był Babciom i Dziadkom, którzy swoje święto obchodzą 21 i 22 styczna. Uczniowie przygotowali dla Nich piękne prace plastyczne, dziękując za ich miłość, zaangażowanie, poświęcenie i oczywiście rozpieszczanie.

• Z kolędą w DPS

• Dnia 9 stycznia Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu "Dobro Powraca" wraz z opiekunami udali się do Domu Pomocy Społecznej w Stróżach by wspólnie kolędować oraz złożyć życzenia noworoczne podopiecznym oraz pracownikom DPS. Dziękujemy Dps Stróże za ciepłe i gościnne przyjęcie naszych wolontariuszy.

• Najlepsze Anglistki Naszej Szkoły!

• Samantha Bacia oraz Laura Stanuszek przystąpiły do napisania etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Trzymamy gorąco kciuki za dalszy etap konkursu! Good luck!

• Już pływam - edycja jesienna 2023

• Zakończyła się kolejna edycja projektu "Już pływam" organizowanego przez Gminę Zakliczyn przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Projekt rozpoczął się w październiku i obejmował 7 wyjazdów. 15 uczniów naszej szkoły klas I-III wzięło udział w cotygodniowych 2 godzinnych zajęciach w Centrum Sportu i Rekreacji w Korzennej.

Realizacja projektu umożliwiła zdobycie podstawowych umiejętności pływania, poprawę koordynacji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów.