• Wycieczka do Warszawy

• W dniach 30 i 31 maja uczniowie klasy VIII, VII i VI udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy, podczas której zwiedzili najciekawsze miejsca w stolicy.

• Wycieczka dzieci z oddziałów przedszkolnych

• W czwartek 26 maja 2022 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę i spędziły czas w sali zabaw „LILILAND” w Brzesku. Przed wejściem dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

Celem wycieczki było doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej, a także integracja dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych i stworzenie możliwości miłego spędzenia czasu. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja, składająca się z labiryntu przejść, tuneli, zjeżdżalni, basenów z kulkami i piankami. Zadowolone, nieco zmęczone dzieci wróciły do przedszkola. To był wspaniały dzień!

• Prezentacja oferty Szkoły Muzycznej

• W minionym tygodniu gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej - filia w Paleśnicy, którzy zaprezentowali ofertę na rok szkolny 2022/2023. Obecnie szkoła prowadzi rekrutację do klasy pierwszej. Nauka w szkole jest bezpłatna, istnieje możliwość wypożyczenia instrumentów muzycznych. Rozpocząć naukę mogą osoby w wieku od 6 do 16 lat, zapisy trwają do 30 maja.

• Egzamin na kartę rowerową

• W poniedziałek, 16 maja, uczniowie klasy IV zdawali egzamin na kartę rowerową Wcześniej, na lekcjach techniki, poznawali zasady poruszania się i bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyposażenie i obsługę roweru. Po takim kursie przystąpili do egzaminu na kartę rowerową, który składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Wszystkim naszym czwartoklasistom gratulujemy zdanego egzaminu!

• Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy

• W poniedziałek 09.05.2022r. gościliśmy w naszej szkole strażaków z OSP w Woli Stróskiej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Wiele emocji wzbudziły ćwiczenia z zakresu resuscytacji wykonane na fantomie oraz układanie osoby poszkodowanej w pozycji bocznej bezpiecznej. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom uczniowie nabyli niezbędną wiedzę i umiejętności, konieczne w przypadku udzielania pierwszej pomocy, a jednocześnie pewność, że potrafią ratować zdrowie i najcenniejszą wartość jaką jest życie. Po zajęciach dzieci mogły zakupić pyszne babeczki i galaretki, a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby MDP w Woli Stóskiej.

• Kapelusz pani Wiosny

• Wraz z nadejściem długo wyczekiwanej wiosny zaprosiliśmy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „ Kapelusz Pani Wiosny”. Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Wszystkie prace były piękne, oryginalne i kolorowe. Dlatego też postanowiliśmy nagrodzić wszystkie dzieci , które brały udział w konkursie.

Kapelusze wykonały następujące osoby :

Gabriela Kozdrój, Zuzanna Solak, Alicja Jaszczur, Kacper Motyka, Lidia Pacura, Maja Brzezińska , Emilia Fijor, Patrycja Rudnicka, Anna Stec oraz

Zuzanna Stec.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

• Wycieczka klas I-III

• Dnia 26.04.2022 r. uczniowie z klas I-III wybrali się na jednodniową wycieczkę do Tarnowa. W programie wycieczki znalazło się m.in. seans w kinie Cinema3D oraz wizyta w obiekcie rekreacyjno – sportowym Xtreme KiDS.

• Przekazanie placu pod rozbudowę

• Piątek 29 kwietnia 2022r. to bardzo szczęśliwy dzień dla całej społeczności Szkoły Podstawowej w Stróżach. W tym dniu został przekazany plac pod rozbudowę budynku szkolnego, która ma się rozpocząć już w połowie maja. W planie jest budowa 4 sal lekcyjnych z 2 zapleczami dla klasopracowni. Pozyskanie nowych pomieszczeń rozwiąże problemy lokalowe Szkoły i pozwoli uniknąć organizacji pracy w trybie dwuzmianowości. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy będą mieli dogodne warunki do nauki i pracy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Panu Burmistrzowi Dawidowi Chrobakowi, że ujął inwestycję w planach rozwoju Gminy Zakliczyn i pozyskał fundusze na jej realizację. Bardzo dziękujemy całej Radzie Miejskiej w Zakliczynie za dostrzeżenie naszych potrzeb a szczególnie Radnym pani Renacie Dyngosz i panu Maciejowi Krakowskiemu za konsekwentne działanie. Dziękujemy!

• Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych

• Miło nam poinformować, że Poczet Sztandarowy naszej szkoły w składzie: Zuzanna Kozdrój, Nikola Szuba i Bartosz Majewski wywalczył II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych, który odbył się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie. Gratulujemy!