• Turniej Sportowy Przedszkolaków

• 21 marca drużyna naszych dzieci wzięła udział w Turnieju Sportowym Przedszkolaków "Aktywni na wiosnę", który odbył się w ZSPiP w Paleśnicy. Dzieci pięknie się zaprezentowały zdobywając III miejsce. Gratulujemy Drużynie oraz Wychowawczyni! Brawo!!

• "Odlotowe Pokazy"

• W dniu 14 marca w naszej szkole pojawili się nietypowi goście, mianowicie dwie sowy wraz ze swoim opiekunem. W związku z tą wizytą dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej lekcji przyrody, której tematem były sowy – ich wygląd, zwyczaje oraz sposób funkcjonowania w środowisku. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania

• Projekt "Zdrowa Klasa"

• W dniu dzisiejszym w naszej szkole zorganizowane zostały zajęcia dla uczniów klas I-VIII z dietetyczką panią A. Krakowską w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu badawczo-edukacyjnego Zdrowa Klasa którego celem jest poprawa stanu odżywiania dzieci w wieku szkolnym.

• Coraz bliżej wiosna

• Przedszkolaki postanowiły założyć w sali swój „Wiosenny ogródek”. Wszyscy zamienili się w małych ogrodników. Dzieci samodzielnie sadziły cebulkę, fasolę, ziemniaka, begonie, wysiały koperek, rzodkiewkę, sałatę, groszek. Z wcześniejszych zajęć dzieci wiedziały, że do rozwoju roślin niezbędne są woda i słońce, więc doniczki z roślinkami postawiły na parapecie, żeby słońce przyspieszyło ich kiełkowanie. Codziennie będziemy pielęgnować nasz ogródek.

• Sukces naszych uczennic podczas Finału Powiatowego Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej Dziewcząt

• Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym podczas finału igrzysk rozgrywanych w Szynwałdzie drużyna naszych dziewcząt stanęła na podium zdobywając III miejsce! Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny została Monika Malisz. W zawodach wzięły udział cztery szkoły z Szynwałdu, Gromnika, Stróż i Rudki. Gratulujemy sukcesu wszystkim naszym zawodniczkom oraz ich trenerowi!!! Brawo Dziewczęta!!! Brawo Pan Łukasz!!!

• Wycieczka do kina

• W dniu 7 marca z inicjatywy Ks. Krzysztofa został zorganizowany wyjazd do kina Millenium w Tarnowie na film pt.:"Opiekun" opowiadający o roli jaką odegrał św. Józef w życiu współczesnej rodziny. W wycieczce wzięli udział uczniowie z klas V-VIII.

• XI Bieg Tropem Wilczym

• Nasi uczniowie godnie reprezentowali Szkołę w XI Biegu Tropem Wilczym i Grze Miejskiej ,,Tajemnice Zakliczyna”, upamiętniając Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych.

W Biegu na 1963 m w kategorii Szkół Podstawowych IV miejsce zdobyli Agata Rzeszowska i Eryk Kogut, V miejsce zajęła Izabela Jastrząb, natomiast na VI miejscu znaleźli się Justyna Nowak i Miłosz Kogut. Gratulujemy!!!

Po zakończonym biegu podczas uroczystej Gali w Sali Spytka Jordana w zakliczyńskim ratuszu odbyło się wręczanie nagród oraz dekoracja medalami. Nasza Szkoła została wyróżniona i doceniona przez organizatorów biegu. Pan Sławomir Ramian przekazał na ręce Pani Dyrektor Elżbiety Malawskiej - Pajor statuetkę i dyplom dla Szkoły w Stróżach za wieloletni i aktywny udział w Ogólnopolskim Biegu Tropem Wilczym i towarzyszącej mu Grze Miejskiej. Dziękujemy serdecznie za to wyróżnienie.

• Książka Chroni

• Fundacja Powszechnego Czytania w ramach kampanii #KsiążkaChroni przekazała naszej Szkole za pośrednictwem wydawnictwa Nowa Era pakiet książek w języku angielskim i ukraińskim. Dziękujemy za wsparcie naszych czytelników i możliwość wzbogacenia zbiorów szkolnej biblioteki.

• I miejsce w półfinale

• Niezwykle miło nam poinformować, że drużyna naszych dziewcząt podczas rozgrywanego dziś w Gromniku półfinału powiatowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej zdobyła I miejsce i przeszła do finału!!! Gorące brawa i serdeczne gratulacje dla całej Drużyny oraz Trenera!!!

Trzymamy kciuki za końcowy sukces!!!

• Dzień Dinozaura

• 26 lutego obchodzony jest Dzień Dinozaura . Choć te stworzenia dawno już wyginęły, to nie przestają fascynować ludzi. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, poprzez zabawy i zadania, doświadczenia poznawały życie dinozaurów. Nie zabrakło także zabaw ruchowych, zabawy w paleontologa oraz pracy plastycznej. A przedszkolna sala zmieniła się w Park Jurajski

• Wycieczka do teatru

• Dnia 24 lutego odbyła się wycieczka uczniów klasy VIII do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt.: "Balladyna". Zarówno treść przedstawienia jak i gra aktorów wywarły na uczniach duże wrażenie. Pomysłowo dobrane efekty oraz starannie przemyślana, minimalistyczna i funkcjonalna scenografia silnie oddziaływały na odbiór spektaklu. W programie wycieczki znalazło się również zwiedzanie wystawy "Olbrzymy oceanów". Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wyjazdu.

• Sukcesy sportowe naszych drużyn

• Miło nam poinformować, że w dniu 24 lutego podczas Zawodów Gminnych z piłki siatkowej dziewcząt i chłopców, które odbyły się w ZSPiP w Gwoźdźcu drużyna naszych dziewcząt wywalczyła I miejsce natomiast drużyna chłopców zdobyła III miejsce. Gratulujemy!

• Sukcesy sportowe naszych drużyn

• Miło nam poinformować, że drużyna naszych dziewcząt zdobyła II miejsce, natomiast drużyna chłopców III miejsce w Zawodach Gminnych z piłki siatkowej dla dziewcząt i chłopców z klasy 7 i 8, które odbyły się 17 lutego w SP Zakliczynie.