• "Przerwa na czytanie"

• W poniedziałek, 30 października, dzieci, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Stróżach wzięli udział w akcji "Przerwa na czytanie", której celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klasy I wysłuchali bajek czytanych przez zaproszonych Gości, którzy zrobili sobie przerwę w pracy zawodowej i przybyli do naszej szkoły, by wspólnie z nami spędzić czas z książką. Serdecznie dziękujemy Pani Romanie Nosek dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakliczynie, Pani Annie Piotrowskiej dyrektor MOPS w Zakliczynie, Panu Dawidowi Drukała zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn oraz Panu Kazimierzowi Dudzikowi dyrektorowi ZCK w Zakliczynie za udział w akcji. Starsi uczniowie naszej szkoły podczas przerw udawali się na świetlicę, gdzie czytali swoje ulubione książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Aby umilić czas spędzony z książką Rada Rodziców dla wszystkich osób biorących udział w akcji przygotowała drobny poczęstunek. Czas na przerwach, w towarzystwie ulubionej lektury mijał uczniom niezauważalnie. Czytanie stało się chwilą wytchnienia oraz doskonałym sposobem na rozwijanie wyobraźni, zgłębianie wiedzy i oddanie się pasji czytelniczej. Serdecznie dziękujemy koordynatorom akcji Pani Elżbiecie Malawskiej-Pajor dyrektor SP w Stróżach, Pani Zofii Kubickiej, Pani Sylwii Żychowskiej, Pani Bernadetcie Jurek-Fryc, a także wszystkim nauczycielom i uczniom za aktywny udział w akcji!