• Festiwal Zawodów

• 26 kwietnia uczniowie klasy 8 uczestniczyli w Festiwalu Zawodów 2023 zorganizowanym w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie. Ósmoklasiści zapoznali się z ciekawą ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych oraz wyższych, a także z możliwościami zatrudnienia w danym zawodzie. Przedstawiamy krótką fotorelację z wyjazdu.

• Dzień Ziemi

• "Ziemia, ziemia to nasz dom i bardzo kocham ją" 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi Mali ekolodzy z przedszkola nucąc poznaną piosenkę postanowili posprzątać teren wokół szkoły. Na szkolnym klombie zasadzili krzew Magnolii i Hortensji. Teraz będzie czysto, pięknie i przyjemnie.

Wiosenna akcja "Sprzątania świata" za nami! Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Ziemi, porządkując ze śmieci teren otaczający szkołę.

Wszyscy pamiętajmy o tym, by codziennie dbać o naszą planetę!

• ‘Master of English 2023’ IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego

• 19 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stróżach odbył się IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego ‘Master of English 2023’ Mistrz Języka Angielskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Zakliczyn.

Jak ocenili sami uczestnicy poziom konkursu był bardzo wysoki. Test składał się z 3 części:

- rozumienia tekstu pisanego;

- znajomości środków językowych (sprawdzenia umiejętności stosowania struktur leksykalnych i gramatycznych oraz reagowania w typowych życiowych sytuacjach;

- części kulturowej.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za świetne przygotowanie, zaciętą rywalizację i motywację do pracy.

Miło nam poinformować, iż I miejsce, a tym samym Tytuł Mistrza Języka Angielskiego zdobyła uczennica naszej szkoły – Samantha Bacia II miejsce zdobyła Lilianna Nowak - uczennica Szkoły Podstawowej w Faściszowej.

III miejsce zdobyła Milena Kochan - uczennica Szkoły Podstawowej w Faściszowej.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów językowych! Z kolei wszystkim nauczycielom języka angielskiego dziękujemy za zaangażowanie i wkład pracy włożony w przygotowanie swoich podopiecznych.

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Zakliczyn Panu Dawidowi Chrobakowi za objęcie konkursu honorowym patronatem oraz uświetnienie go swoją obecnością. Pani Dyrektor Elżbiecie Malawskiej-Pajor oraz nauczycielce języka angielskiego – Pani Annie Banaś dziękujemy za organizację i przygotowanie tego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy najlepszych anglistów szkół podstawowych Naszej Gminy do kolejnej przyszłorocznej edycji konkursu!

• "Brzechwa Dzieciom"

• W piątkowe przedpołudnie nasze przedszkolaki wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim Jana Brzechwy zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole w Zakliczynie. Oddziały przedszkolne z naszej szkoły dumnie reprezentowały Wiktoria Łopatka, Blanka Sacha, Gabrysia Kozdrój. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i mile spędzony czas.

• Światowy Dzień Wody

• 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz co pływa, a co tonie.Po tych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę.