• Uroczystości patriotyczne w Jamnej

• W dniu 25 września delegacja uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w uroczystościach religijno - patriotycznych upamiętniających 78. rocznicę Pacyfikacji Jamnej i partyzanckiej bitwy Batalionu "Barbara" 16.PP AK. Reprezentacja szkoły złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem poległych w boju, ponadto Poczet Sztandarowy uczestniczył w Mszy Świętej.

• Uroczystości patriotyczne w Rudzie Kameralnej

• W dniu 11.09.2022 uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystości patriotyczno - religijnej upamiętniającej 75. rocznicę śmierci majora Jana Dubaniowskiego "Salwy" w Rudzie Kameralnej. Reprezentacja szkoły złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem majora ponadto Poczet Sztandarowy uczestniczył w Mszy Świętej.

• Miernik jakości powietrza

• Zapewne wiele osób już zauważyło, ale nie pisaliśmy jeszcze o tym oficjalnie, że w naszej szkole jakiś czas temu zainstalowany został miernik jakości powietrza. W ubiegłym roku szkolnym wdrożyliśmy w szkole projekt „ESA dla OSE” realizowany przez NASK Państwowy Instytut Badawczy i KPRM, w obecnym roku szkolnym przystąpiliśmy do kolejnej edycji projektu i otrzymaliśmy bezpłatne urządzenie pomiarowe do monitorowania jakości powietrza.

Dane zbierane przez miernik będą udostępniane przez internet na stronie projektu oraz prezentowane na wyświetlaczach w szkole, co umożliwi uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej bieżące monitorowanie jakości powietrza i adekwatne zaplanowanie aktywności.

Ponadto udział w projekcie zapewnia nauczycielom szkolenia a uczniom, w ramach cyfrowej edukacji ekologicznej, dostęp do e-lekcji na platformie eduESA.

• INFORMACJA W SPRAWIE DOWOZÓW I ODWOZÓW

• ❗️❗️❗️

Informujemy, że autobus dowożący uczniów do szkoły odjeżdża z przystanku obok Zespołu Szkół Ponadpodstawowych o godzinie 7.00 i będzie zatrzymywał się na kolejnych przystankach, natomiast odwóz ze szkoły będzie odbywał się w godzinach: 13.10 i 14.50.

• Inauguracja nowego roku szkolnego

• Dnia 1 września uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy Szkoły Podstawowej w Stróżach uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023, której przewodniczył ks. Krzysztof Migacz. Uczniowie klasy 8 aktywnie zaangażowali się w oprawę nabożeństwa. Poniżej prezentujemy krótką fotorelację z wydarzenia.