• ŚWIĘTO MARCHEWKI

• „Na marchewki urodziny

Wszystkie zeszły się jarzyny.

A marchewka gości wita

I o zdrowie grzecznie pyta.”

To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy.

Aby zachęcić dzieci do spożywania marchewki, zorganizowane zostało w przedszkolu ŚWIĘTO MARCHEWKI.

W tym dniu dzieci ubrały pomarańczowe stroje, przyniosły piękne okazy marchewki.

Mieliśmy wspaniałych gości, którzy nas odwiedzili i była to RODZINKA MARCHEWKOWA..

Przedszkolaki brały udział w zabawach muzyczny, ruchowych, plastycznych. Odgadywały zagadki o warzywach, rozpoznawały marchewkę wśród innych warzyw.

Ten dzień był pozytywnie-marchewkowo-zakręcony.

• II MIEJSCE W FINALE!

• Miło nam poinformować, że podczas rozgrywanego dziś w Niedomicach Finału Powiatowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców nasza drużyna wywalczyła II MIEJSCE!!! Brawo chłopcy! GRATULUJEMY drużynie oraz trenerowi!

• Uroczystości patriotyczne w Tarnowie

• W dniu 31 marca w Tarnowie odbyły się uroczystości patriotyczne, podczas których odsłonięto tablicę upamiętniającą polskich bohaterów. W uroczystościach tych wzięła udział delegacja uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym. Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości

• Zielony ogródek

• Przedszkolaki stworzyły w przedszkolu ZIELONY OGRÓDEK.

Wspólnie sadziliśmy cebulkę dymkę, cebulki frezji oraz lilii. Zasialiśmy nasionka bazylii, a także mięty, rzeżuchy oraz owsa wielkanocnego. Dzieci rownież przesadziły do większej doniczki żółtą prymulkę.

Teraz zadaniem przedszkolaków będzie dbanie o roślinki i staranne ich podlewanie oraz obserwowanie jak pięknie rosną

• Dzień Patrona Szkoły

• Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły odbyły się 29 marca br. Zostały one poprzedzone konkursem plastycznym oraz konkursem wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. Kolejnym punktem obchodów była uroczysta akademia, podczas której rozdano nagrody laureatom konkursu oraz oddano szacunek i uczczono pamięć naszego Patrona. Po części oficjalnej odbyły się rozgrywki sportowe o Puchar Dyrektora Szkoły, a także zadania plastyczne dla klas - tworzono "Panoramę z życia szkoly". Dzieci z oddziałów przedszkolnych ozdabiały czapkę T. Kościuszki.