• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• 23 czerwca odbyła się uroczysta akademia, podczas której pożegnano ósmoklasistów oraz wręczono dyplomy, nagrody i stypendia uczniom wyróżniającym się w nauce. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali podziękowania i listy gratulacyjne. Poniżej prezentujemy którtką fotorelację z uroczystości, więcej zdjęć można obejrzeć na naszej stronie fanpage.

• "Co słonko widziało"

• Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Stróżach na początku roku szkolnego przystąpiły do Projektu Edukacyjnego „CO SŁONKO WIDZIAŁO”. Założeniem projektu było wprowadzenie dzieci w otaczający świat poprzez piękno literatury dziecięcej autorstwa Marii Konopnickiej. Projekt obejmował cztery moduły: jesienny, zimowy, wiosenny i letni. Z każdego modułu były do zrealizowania minimum trzy zadania. Przedszkolaki poznały sylwetkę autorki wierszy dla dzieci Marii Konopnickiej. Założyliśmy kącik literatury. W ramach relaksacji czytaliśmy utwory poetki, do których tworzyliśmy ilustracje. W ramach realizacji zadań chodziliśmy na spacery, dzięki którym dzieci obcowały z naturą i poznawały jej charakterystyczne cechy dla danej pory roku. Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu zbudowało poczucie bliskości i więzi z przyrodą. Zadbaliśmy również o nasze zdrowie wyciskając sok z warzyw i owoców, robiąc pyszne kanapki, a także poznając piramidę żywienia i zdrowe nawyki żywieniowe. Założyliśmy w naszym przedszkolu „Zielony ogródek” - dzieci sądziły kwiaty, cebulkę, bazylię i miętę. Systematycznie podlewały i dbały roślinki. Przedszkolaki uczestniczyły w akademii z okazji 11 listopada, zajęciach na temat Polski - jej symboli i zabytków.

Wszystkie zdania zostały zrealizowane. Poniżej prezentujemy zdjęcia z wykonanych zdań. To był wspaniały czas i bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tym projekcie.

• Wycieczka do Dębna i Brzeska

• 14 czerwca uczniowie klasy 4 i 5 w ramach zbliżających się wakacji oraz zakończenia roku szkolnego udali się na rekreacyjną wycieczkę do kina a następnie zwiedzili piękny Zamek w Dębnie. Pogoda oraz humory dopisały.

• "Mistrz kierownicy w Stróżach"

• 20 czerwca w naszej szkole odbył się turniej rowerowy pt.: "Mistrz kierownicy w Stróżach". Składał się on z części teoretycznej, w której należało wykazać się znajomością przepisów drogowych oraz części praktycznej. Pierwsze miejsce, a zarazem tytuł "Mistrza kierownicy" zdobył uczeń kl. V Emil Żychowski,drugie miejsce zajął uczeń kl. VII Krystian Nosek, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się uczennica klasy IV Patrycja Panek. Organizatorem zawodów był Pan Jacek Dudek.

• Bezpieczne wakacje

• Tuż przed wakacjami w naszej szkole miało miejsce spotkanie z funkcjonariuszem policji, na którym poruszono temat zachowania zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

• Samorządowa Gala Edukacyjna

• W dniu 14 czerwca w sali im. Spytka Jordana w zakliczyńskim Ratuszu odbyła się Samorządowa Gala Edukacyjna, podczas której nagrodzono laureatów i finalistów konkursów i zawodów sportowych. Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymały dwie uczennice:

• Oliwia Gemza kl. VIII – Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej – Konkurs Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu, opiekun Bernadetta Jurek-Fryc
            • Weronika Ramian kl. VIII – Finalistka Konkursu Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po Polsku o historii”, opiekun Bernadetta Jurek-Fryc
          • Rozdanie nagród laureatom konkursu "Mój Zakliczyn-Moja Gmina"

• W dniu 12 czerwca 2022 roku w Kościele pw. Matki Bożej Niezawodnej Nadziei w Jamnej nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu im. o. Jana Góry "Mój Zakliczyn - Moja Gmina". Podczas uroczystości miał miejsce "Międzyszkolny Przegląd Piosenki o Tematyce Rodzinnej".

• Rajd pieszy zakończony ogniskiem

• W dniu 9 czerwca uczniowie klasy 7 i 8 udali się na pieszą wycieczkę po okolicy zakończoną ogniskiem Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy pomogli w organizacji ogniska

• Święto Rodziny

• Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację ze "Święta Rodziny", które odbyło się w naszej szkole 4 czerwca. Więcej zdjęć z wydarzenia obejrzeć można na naszej stronie fanpage.