• #SzkołaPamięta

• Nasza szkoła wzięła udział w trzeciej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta". Polega ona m.in. na upamiętnieniu ważnych wydarzeń, rocznic i odwiedzeniu lokalnych miejsc pamięci. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

27 października uczniowie klas 7 i 8 udali się na cmentarze wojskowe z I wojny światowej nr 293 i 294 w Zakliczynie, gdzie wysłuchali prelekcji pana Waldemara Chrobaka na temat okoliczności powstania tego typu miejsc pochówku żołnierzy na terenie Galicji Zachodniej. Uczniowie wykonali również prace plastyczne poświęcone polskim tradycjom świąt zadusznych. W szkole wystawiono również prezentację dotyczącą historii lokalnego zabytku - dworu w Stróżach (obecnie DPS) oraz pamięci rotmistrza Stefana Dunkiowskiego, ostatniego właściciela tego majątku, który zginął z rąk Sowietów w Katyniu w kwietniu 1940 roku.

• "Odkrywamy Małopolskę"

• W dniu 04.10.2021 uczniowie klas IV-VI odbyli w ramach projektu "Odkrywam Małopolskę " wycieczkę do Nowego Wiśnicza. Główną atrakcją wycieczki było zwiedzanie pięknego i malowniczego Zamku (trasa dworska). W programie wycieczki znalazły się także: Bastion VR, Trasa Podziemna i Wystawa Średniowieczne Narzędzia Tortur w podziemiach zamku. Uczniowie uczestniczyli także w ciekawych warsztatach alchemicznych. Zakończeniem wycieczki byl seans filmowy w kinie. Pogoda i humory dopisały uczestnikom wycieczki. Wycieczka była wartościową lekcją ukazującą walory turystyczne i elementy historyczne naszej Małopolski.