• Przekazanie placu pod rozbudowę

• Piątek 29 kwietnia 2022r. to bardzo szczęśliwy dzień dla całej społeczności Szkoły Podstawowej w Stróżach. W tym dniu został przekazany plac pod rozbudowę budynku szkolnego, która ma się rozpocząć już w połowie maja. W planie jest budowa 4 sal lekcyjnych z 2 zapleczami dla klasopracowni. Pozyskanie nowych pomieszczeń rozwiąże problemy lokalowe Szkoły i pozwoli uniknąć organizacji pracy w trybie dwuzmianowości. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy będą mieli dogodne warunki do nauki i pracy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Panu Burmistrzowi Dawidowi Chrobakowi, że ujął inwestycję w planach rozwoju Gminy Zakliczyn i pozyskał fundusze na jej realizację. Bardzo dziękujemy całej Radzie Miejskiej w Zakliczynie za dostrzeżenie naszych potrzeb a szczególnie Radnym pani Renacie Dyngosz i panu Maciejowi Krakowskiemu za konsekwentne działanie. Dziękujemy!

• Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych

• Miło nam poinformować, że Poczet Sztandarowy naszej szkoły w składzie: Zuzanna Kozdrój, Nikola Szuba i Bartosz Majewski wywalczył II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych, który odbył się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie. Gratulujemy!

• ŚWIĘTO MARCHEWKI

• „Na marchewki urodziny

Wszystkie zeszły się jarzyny.

A marchewka gości wita

I o zdrowie grzecznie pyta.”

To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy.

Aby zachęcić dzieci do spożywania marchewki, zorganizowane zostało w przedszkolu ŚWIĘTO MARCHEWKI.

W tym dniu dzieci ubrały pomarańczowe stroje, przyniosły piękne okazy marchewki.

Mieliśmy wspaniałych gości, którzy nas odwiedzili i była to RODZINKA MARCHEWKOWA..

Przedszkolaki brały udział w zabawach muzyczny, ruchowych, plastycznych. Odgadywały zagadki o warzywach, rozpoznawały marchewkę wśród innych warzyw.

Ten dzień był pozytywnie-marchewkowo-zakręcony.

• II MIEJSCE W FINALE!

• Miło nam poinformować, że podczas rozgrywanego dziś w Niedomicach Finału Powiatowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców nasza drużyna wywalczyła II MIEJSCE!!! Brawo chłopcy! GRATULUJEMY drużynie oraz trenerowi!

• Uroczystości patriotyczne w Tarnowie

• W dniu 31 marca w Tarnowie odbyły się uroczystości patriotyczne, podczas których odsłonięto tablicę upamiętniającą polskich bohaterów. W uroczystościach tych wzięła udział delegacja uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym. Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości

• Zielony ogródek

• Przedszkolaki stworzyły w przedszkolu ZIELONY OGRÓDEK.

Wspólnie sadziliśmy cebulkę dymkę, cebulki frezji oraz lilii. Zasialiśmy nasionka bazylii, a także mięty, rzeżuchy oraz owsa wielkanocnego. Dzieci rownież przesadziły do większej doniczki żółtą prymulkę.

Teraz zadaniem przedszkolaków będzie dbanie o roślinki i staranne ich podlewanie oraz obserwowanie jak pięknie rosną

• Dzień Patrona Szkoły

• Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły odbyły się 29 marca br. Zostały one poprzedzone konkursem plastycznym oraz konkursem wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. Kolejnym punktem obchodów była uroczysta akademia, podczas której rozdano nagrody laureatom konkursu oraz oddano szacunek i uczczono pamięć naszego Patrona. Po części oficjalnej odbyły się rozgrywki sportowe o Puchar Dyrektora Szkoły, a także zadania plastyczne dla klas - tworzono "Panoramę z życia szkoly". Dzieci z oddziałów przedszkolnych ozdabiały czapkę T. Kościuszki.

• I miejsce w półfinale

• Drużyna naszych chłopców wywalczyła 21 marca w Gromniku I miejsce w półfinale powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej

BRAWA i GRATULACJE dla drużyny i trenera! Jesteśmy z Was bardzo dumni i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

• III miejsce w półfinale

• Pragniemy poinformować, że podczas rozgrywanego 18 marca w Gromniku półfinału powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt nasza drużyna wywalczyła III miejsce

To wspaniały wynik BRAWO!!! GRATULUJEMY!!!

• KOLEJNY SPORTOWY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

• 16 marca nasi uczniowie wzięli udział w Igrzyskach Szkolnych Gminy Zakliczyn w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt, które rozgrywane były w SP w Gwoźdźcu. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta zaprezentowali się znakomicie zdobywając pierwsze miejsca!!!

BRAWO! GRATULUJEMY!

• Konkurs recytatorski

• W dniu 25.02 w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski pt.: "W zdrowym ciele - zdrowy duch" zorganizowany dla klas I - IV. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości.

Wyniki konkursu są następujące:

Barbara Kaczmarczyk z kl IV oraz Gabriel Żychowski z kl I

II miejsce Laura Malik z kl II

III miejsce Weronika Fijor z kl IV oraz Lena Soska z kl I

Gratulujemy zwycięzcom!

• Wycieczka do teatru

• W dniu 9 marca uczniowie klasy VI udali się na wycieczkę do Tarnowa, której głównym celem było obejrzenie spektaklu pt.: "Mity greckie, wyprawa po ambrozję". Ponadto szóstoklasiści mieli okazję zobaczyć wystawę "Na zdrowie" dostępną w Centrum Sztuki Mościce.

• X edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Zakliczynie.

• W dniu 6 marca 2022 r w Zakliczynie, tak jak w całej Polsce w aktywny sposób uczczono pamięć żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Przeprowadzono Rodzinną Grę Miejską oraz bieg na symbolicznym dystansie „1963 m”. W zawodach uczestniczyło blisko 100 osób, które zechciały w ten nietypowy (chociaż w Zakliczynie tradycyjny) sposób świętować obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Z naszej szkoły w biegu wzięło udział 12 uczniów.

III miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyli Agata Rzeszowska i Michał Janik.

Serdecznie gratulujemy!

• Igrzyska Dzieci Gminy Zakliczyn

• 8 marca w SP w Gwoźdźcu odbyły się Igrzyska Dzieci Gminy Zakliczyn w piłce siatkowej, w których drużyna naszych dziewcząt wywalczyła 1 miejsce chłopcy również stanęli na podium zdobywając 3 miejsce. Świetny wynik BRAWO!!! GRATULUJEMY!!!